Od roku 2012 si pronajímáme pozemek v lokalitě Pod Oborou. Více než polovina zahrady je svažitá a severně orientovaná, ve spodní části je palouk. Kromě třešní, je sad osázen starými odrůdami jabloní, švestek a ořešáků. Donedávna byl sad plný planých trnek, které jsme z velké části vyřezali. Celá zahrada je zpestřena pařezy a kmeny, které dokumentují běh času.

Jižní hranici pozemku tvoří cesta pod lesem. Je to les částečně smrkový, částečně smíšený, s mladými porosty habrů i borovic, nyní s pařezovými mýtinami. Dostupný je areál zámeckého parku, palouk u hradní zříceniny, sad v místech původního sídla – Bašta. Také Pilské údolí, kde příkré skály lemují říčku Bělá a na jejím toku jsou dva rybníky.

naše zahrada

Tato fotogalerie je prázdná.

V dolní části zahrady je dvoukolová maringotka, která slouží jako příležitostné zázemí. Je tepelně izolovaná, obložená dřevem, a vytváří příjemné pohodlí v případě chladnějšího počasí. Je možné ji dovybavit kamny. V nejbližší době se zázemí rozroste o iniánské teepee, v jehož středu bude ohniště.

Na pozemku není dostupný zdroj vody, prozatím chybí i suché WC.

maringotka

Tato fotogalerie je prázdná.

Na konci Žerotínové ulice stojí dům, kde bydlí Žero, Miky, Mesi i Pluto. Své sídlo zde má spolek INTERA a v přízemí mají školku děti z Jinánku. Přes zastřešenou verandu můžete vstoupit do šatny a chodbou do pobytové místnosti s krbem. K dispozici je také WC, sklad a kuchyňka. Toto zázemí slouží školce každý všední den k obědvání, chvíli odpočinku a odpolednímu programu, ktarý to vyžaduje (tvoření, muzicírování, vaření,....). Nadstandartní zázemí je také využíváno při dlouhodobě nepříznivém počasí.

naše školka

Tato fotogalerie je prázdná.

Žero

Tato fotogalerie je prázdná.

Miky a Mesi

Tato fotogalerie je prázdná.

Pluto

Tato fotogalerie je prázdná.

návštěva

Tato fotogalerie je prázdná.